KRIŽEVNIK

V NEDELJO, 13. OKTOBRA 2019, OB 7. URI – NA GLAZIJI

Avtobus bo z AP Nova vas odpeljal ob 6,45 uri, z AP Glazija ob 7. uri in ob  7.10 uri  z AP v Žalcu.

Odpeljemo se do planine Ravne, kjer se začne naš pohod na Križevnik v Kamniško-Savinjskih Alpah. Je razgleden vrh na severovzhodnem robu Dleskovške planote. Z omenjenega vrha je lep pogled po večjem delu planote, kjer se vidita tudi oba najvišja vrhova omenjenega pogorja (Velika Zelenica, 2114 m in Veliki vrh, 2110 m). Najlepši pa je pogled na Ojstrico, ki se prepadno spušča v dolino Robanovega kota. Pot je lahka neoznačena, do sem bomo potrebovali 2 uri hoje.

Prva skupina se lahko potem vrne po isti poti nazaj. Druga  pa bi  šla čez Poljske device na Veliko Zelenico in Veliki Vrh, se spustila do Moličke planine in nazaj čez Sedelce do Planine Ravne. Pot ni težavna in jo zmore vsak planinec, ki ima vsaj malo kondicije. To pot bomo prehodili v dobrih 5 urah.

OPREMA: dobro uhojeni čevlji, pohodne palice, zaščita proti soncu.

HRANA: iz nahrbtnika.

STROŠKI PREVOZA: 16 €

INFORMACIJE IN PRIJAVE:JANJA POLAVDER tel. 040 705-301,

e-mail: janjapol@gmail.com in

FRANJA FERK tel. 051 320 988, e-mail: franja.ferk@gmail.com.

LEPO VABLJENI NA RAZGLEDEN VRH!